O nas

Witajcie! Cześć!

Tu Ola i Bartosz. Jesteśmy parą mieszkającą na Katowickiej Koszutce w typowym, choć trochę nietypowym mieszkaniu w bloku. Bardzo leży nam na sercu dbałość o środowisko naturalne i zwierzęta. Staramy się żyć tak, aby nie zostawiać po sobie zbyt wiele śladów.
W codziennym życiu dążymy do tego aby minimalizować zużywanie zasobów naturalnych i, zarazem minimalizować produkcję odpadów. Nie jest to jednak możliwe do uniknięcia, dlatego też kolejną ważną dla nas sprawą jest właściwa segregacja śmieci. A że lubimy otaczać się ładnymi rzeczami postanowiliśmy zadbać o sposób w jaki te śmieci segregujemy. W naszych małych mieszkaniach (w tych większych też) widok śmieci zbieranych do przypadkowych worków nie należy jest najprzyjemniejszych. Nie jest już też możliwy do uniknięcia. Dlatego proponujemy Wam estetyczne i trwałe worki do segregowania odpadów.

Minimalizujemy też korzystanie z produktów pakowanych z plastik. Wody mineralnej w butelce PET nie było u nas od dawna :) Wolimy pić wodę z kranu napełniając nią butelki i pojemniki.

Tak samo sprawa ma się z kosmetykami. Mydła w płynie i szampony sprzedawane w plastikowych butelkach zamieniliśmy na mydła, szampony i płyny w kostkach. Używając je wpadliśmy pewnego dnia na pomysł naszych mydelniczek magnetycznych.

A podobnych pomysłów na ekologiczne i ładne produkty w naszym codziennym życiu to mamy sporo! Pracujemy na kolejnymi!

Zapraszamy do zakupów :)

Możesz nas znaleźć na IG i FB